?> קורונה? אנשים יותר מתמיד! - גו אפ GoUP

קורונה? אנשים יותר מתמיד!

אנחנו מוצפים מכל עבר בפוסטים, בתכנים חשובים על התארגנות למצב החדש, בכלים פרקטיים לעבודה מרחוק, ובדפי עבודה ותרגול לילדים שבבית. 

המטרה של הפוסט הזה הוא להזמין לכיווני חשיבה קצת אחרים בתוך ים אי הודאות, כאלה שיכניסו עוד משמעות לדברים שאנחנו עושים כי חייבים, כי אין ברירה, וכי המצב מחייב. וכמו שכולנו יודעים, כשיש לאדם 'למה' שלמענו הוא חי, הוא יכול להתמודד עם כל 'איך'…

  1. חל"ת… כולנו שמענו את המילה הזו כ"כ הרבה פעמים. מי מאיתנו שהוציא את העובדים שלו לחל"ת, ומי מאיתנו שהוצא בעצמו. אז מצד אחד זוהי חופשה, וכאילו לא עובדים, ומצד שני יש פה התנתקות מהארגון ומהאנשים (למרות שיחסי עובד-מעביד נשמרים…) 

מה שאנחנו רוצים להגיד לכם אל תאבדו את האנשים שלכם:  תרימו טלפון, תתעניינו, זה הזמן לרענן ולחזק את היחסים החיוביים שלכם איתם.  הם העתיד שלכם כשהכל יחזור לאיתנו.. אז גם אם עכשיו כביכול יש חופש בעבודה, זה בדיוק הזמן להרים טלפון ולחזק אמון, לפתוח קבוצת וואטסאפ, לחזק את הידידות ואת הקשרים האישיים. וזה מחזק את כולם. כן, גם אתכם כמובילים ומנהלים.

  1. פעולה מתוך ביטחון! לכאורה ביטחון הוא האנטי תזה של האי ודאות… איך נהיה עם בטחון כשאנחנו לא יודעים כלום ואולי אף מבולבלים, ויודעים שבכל רגע נתון יכולה לצאת הנחיה נוספת שתפיל את כל מה שחשבתם עליו ותכננתם אותו ביום האחרון…. 

ככל שאתה משדר ביטחון עם אכפתיות ועקביות אתה נהפך להיות מוקד של משיכה. אנשים בכלל ועובדים בפרט מחפשים עוגן של יציבות וביטחון, וכשאתה מקרין אותה הם ימשכו וירצו ללכת אחריך. ואיך מיצרים יציבות?  היא מתחילה בביטחון האישי שלך, מתוך ידיעה פנימית שהפתרון מצוי בתוכך ובסביבה הקרובה לך, והעיקביות שתשדר במסרים, בעקרונות, עם אכפתיות אישית לאנשים שלכם הם אלה שמיצרים חוסן, תחושת ביטחון ויציבות החיוניים להתמודדות.

  1. "כשאנחנו ביחד מי יכול עלינו" אנחנו מדברים הרבה על החשיבות של תחושת השייכות והביחד בתוך צוותים וארגונים. בזמני חירום ואי ודאות  הקהילתיות נהיית חשובה פי כמה. אמנם אנחנו רגילים לדבר על קהילתיות בשכונה, בקהילה, אבל שיכות יכולה להיות גם סביב העבודה.  לראות האם יש מישהו מהצוות שמתמודד עם משו חריג, האם זקוק לעזרה מסוימת דווקא מאיתנו, האם יש לנו כחברים לעבודה יכולת לתמוך או להציע פתרון. (אמנם הנטיה של כולנו זה להתכנס בשעת חירום, ופה אנחנו דוקא גורמים לצאת מעצמנו ולתת למי שסביבנו)

הקהילתיות הזו היא בשביל האנשים שלך, ובעצם גם בשבילך כמנהל, תוכל לראות את האיכויות של כולם יוצאים לפועל, והם אלה שנדרשים לאמון שיהווה תשתית לעתיד ויסודות להתמודדות עם ההווה. 

ואחרון חביב, שאלה שיכולה ללוות אותך ביומיום ולשמש כמקור כוח והשראה:
תכף, בקרוב, כשהמשבר יחלוף ואנחנו מתעוררים לעולם טוב יותר, 

מה תרצה לזכור כמנהל מהתקופה הזו, ומה תרצה שיזכרו ממך כמנהל וכארגון מתקופה זו? 

הפעם את דואגת לעצמך!!
תוכנית GO-HR לפיתוח מקצועי במשאבי אנוש

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחצי כאן >

הצעד הראשון שלך לקומה הניהולית הבאה שלך מתחיל עכשיו!

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחץ כאן >