?> סיפורו של עץ בשדה הניהולי - גו אפ GoUP

סיפורו של עץ בשדה הניהולי

כשהניסיונות להתחבר עם השכנים החדשים עלו בתוהו, הגיע תורם של עצי האורן שצמחו בחצר והפריעו לדיירי הקומות העליונות להצית כמעט סכסוך שכנים • סיפורם של עצים שפרצו את גבולות התחום העירוני המצומצם שלהם והצמיחו קבוצת ווטסאפ וחיי שכנות תוססים • אם גם בשכונות יוקרתיות עם בנייני פאר הבינו שמה שנותן את היופי לשכונה הם העצים הנטועים בה, מהו המסר שצריכים לקחת מנהלי הארגונים מהעצים והנוף שהם מעניקים לסביבה?

כשיעקב ומשפחתו עברו לאחרונה מהמושב הכפרי לירושלים, הם ניסו להניע קשר נעים עם השכנים בבניין, אבל די מהר הם גילו שבעיר – בשונה מהכפר – יש גדרות, ומחיצות שמונעים אינטראקציה וחיים משותפים עם השכנים.

למרות הניסיונות של יעקב להתחבר עם השכנים בדרכי שלום, הקשר הראשוני שנוצר היה דווקא על רקע שעלול היה להצית סכסוך שכנים. בחצר של הדיירים החדשים, צמחו עצי אורן גבוהים שהפריעו לדיירים הקומות העליונות. "בעל הדירה הקודם סירב להוריד את העצים, אבל הם מפריעים לנו ואנחנו מבקשים שתוריד אותם בהקדם", דרשו השכנים מיעקב.

וכך התעורר דיון בבניין על עתידם של העצים; האם לכרות את כל העצים, או רק חלק? אולי רק להנמיך את הצמרות שלהם ולא לכרות אותם לגמרי? מי אמור לשלם על הגנן ועל האישורים הנדרשים מהעירייה? ועוד ועוד שאלות שהתעוררו בעקבות עצי האורן שחרגו מהגבולות והכללים שהציבו להם בני האדם.

הדיון על עתידם של האורנים הצריך ישיבות תכנון בבתי השכנים, נפתחה קבוצת ווטסאפ פעילה של הבניין, והעצים שפרצו את התחום העירוני של הדירה הולידו קשר בין השכנים חיברו את דיירי הבניין והזכירו להם מהי שכנות ומה התכלית של המגורים ביחד בבניין אחד.

כן, גם בשכונות יוקרתיות עם בניינים מפוארים, מה שנותן את היופי של השכונה ומחבר בין התושבים, אלה העצים. לצד היצירות האדריכליות המתוכננות עד לפרטי פרטים, אנחנו צריכים לנטוע עצים!

כמנהלים, המסר הזה רלוונטי עוד יותר לארגונים שלנו. אנחנו משקיעים משאבים בתכניות העבודה ובנהלים, אבל זה ממש לא מספיק. אסור להזניח את נטיעת העצים בארגון!

"העצים" שלנו, הם כל הדברים שמעבר למשימה של הארגון, אלה הדברים שנטועים עמוק באדמה והפירות שלהם משפיעות על ההווי הארגוני, על החיבור והמסירות של הצוות ונותנים לעובדים את תחושת השייכות וגאוות היחידה.

בארגונים שלנו אנחנו חייבים לנטוע עוד ועוד עצים שהם מעבר לסדרי העבודה הקבועים ומעבר לתפקיד הברור של כל אחד מהעובדים. אנחנו חייבים "עצים" כמו יוזמות, יצירתיות, ישיבות צוות ואלמנטים נוספים שיוסיפו את תבלין ההתלהבות לעובדים ולארגון כולו.

אז מה אתם אומרים, איזה "עצים" אנחנו צריכים לנטוע בארגון שלנו כדי שיתנו לנו את הנוף הירוק מול העיניים, שייצרו את התקשורת בין העובדים והארגון?

 

הפעם את דואגת לעצמך!!
תוכנית GO-HR לפיתוח מקצועי במשאבי אנוש

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחצי כאן >

הצעד הראשון שלך לקומה הניהולית הבאה שלך מתחיל עכשיו!

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחץ כאן >