?> ארבעה טיפוסי מנהלים ולכל אחד מהם דפוסי התנהלות ייחודיים - גו אפ GoUP

ארבעה טיפוסי מנהלים ולכל אחד מהם דפוסי התנהלות ייחודיים

ארבעה טיפוסי מנהלים ולכל אחד מהם דפוסי התנהלות ייחודיים. בואו לגלות למי אתם הכי דומים ומה השאלה שמנווטת כל טיפוס מנהל?

1.Producer ביצועיסט

זהו המנהל הפונקציונלי, הוא נמצא בעשייה מתמדת ובזכותו הכל קורה. הכוח שלו אינסופי ומה שנמצא על שולחנו יבוצע על הצד הטוב ביותר. הוא פותר בעיות ומזיז מכשולים המפריעים לתהליך העבודה, הוא תכליתי ומכוון תוצאות.

מה שמעסיק אותו זה מה נעשה ומבוצע ברגע זה, ולכן הוא מאבד קשב מהר על תוכניות עתידיות, בדרך כלל יורה מהמותן, ומעוניין לקבל "נעשה ונשמע".. אם כי הוא לא מרבה מאציל סמכויות, אלא אוהב לעבוד לבד ולא לבזבז זמן על הסברים או שיחות מיותרות.

השאלה שלו: מה?

  1. Entrepreneur יזם

הוא האיש של החלומות והחזון והאפקטיביות שלו היא בטווח הרחוק. הוא ההשראה והרוח החיה של הארגון. נלהב וסוחף בכריזמה שלו את כל הסביבה. יצירתי וחדשני ומוכן לקחת סיכונים ופורח באווירת משבר… הוא המנהל שממוקד כל הזמן ב"דבר הבא". ברגע שיהיה לו רעיון חדש, הוא יביא אותו לעובדים ויהיה בטוח שכולם יתרגשו כמוהו ויבצעו את המשימות. החשיבה שלו היא כמה צעדים קדימה, מבלי לקחת בחשבון את הדרך לשם… ולפעמים, פתאום באמצע הדרך, יש לו כבר רעיון חדש.

העובדים אוהבים אותו, אך מתקשים לעבוד כשהרעיונות של המנהל מתחלפים וההחלטות אינן עקביות. 

השאלה שלו: למה?

  1. Administrator מנהלי

מנהל הממוקד בתהליכים שבהם נעשים הדברים ומצויין ביצירת שיטתיות יעילה ופתרון פלונטרים. הוא המנהל שאצלו נקבעים כללים, נהלים, ביורוקרטיה. הוא ידאג להסדרת תהליכים והפיכתם לשגרה. בזכות יעילותו הארגון יכול לגדול. הוא זהיר, מחושב, אנליטי ושמרן. מתבסס על העבר לטובת ההוווה.

השאלה שלו: איך? (וגם מתי?)

  1. Integrator המערכתי

המנהל המניע את הארגון למודעות לשת"פ ותמיכה. הוא "הדבק הארגוני", הרגיש ומתייחס לאנשים, מהארגון ומבחוץ ודואג למצוא איזון בין צרכים פרטיים וצרכים ארגוניים. כולם אוהבים אותו ואף אחד לא יריב איתו (וגם הוא הוא לא רב עם אף אחד). הוא מנהל המחפש פתרונות אורגניים בתוך המערכת. דואג ליצירת אינטגרציה בין חברי הצוות, פועל לגיבוש קונצנזוס והסכמה, כי חשוב לו שכולם יחיו בהרמוניה ובשלווה.

התהליכים שהוא עושה יהיו על ידי הקשר האישי עם האנשים. עובדים רבים נמצאים בארגון בזכותו, כי הוא אהוב וכיף לעבוד איתו. היעילות שלו היא בטווח הארוך.

השאלה שלו: מי?

 

שימו לב: חשוב לדעת כי לכל אחד מאיתנו יש טיפוס ניהולי מרכזי אחד, ובנוסף דפוסי התנהלות של הטיפוסים האחרים. כשנאבחן את הטיפוס שלנו ואת דפוסי ההתנהלויות שלנו, נבין יותר טוב מדוע אנו פועלים כך, מה מעצבן אותנו, ובעיקר נדע איך אפשר לשפר את זה ולהשתפר בניהול.

ההרשמה לקורס המנהלות של GoUP אוטוטו מסתיימת… זה הזמן לעלות קומה בניהול. אל תפספסי 👈 לחצי כאן!

הפעם את דואגת לעצמך!!
תוכנית GO-HR לפיתוח מקצועי במשאבי אנוש

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחצי כאן >

הצעד הראשון שלך לקומה הניהולית הבאה שלך מתחיל עכשיו!

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחץ כאן >