?> אילו מסיכות צריך כל מנהל לשמור בארגז הכלים שלו? - גו אפ GoUP

אילו מסיכות צריך כל מנהל לשמור בארגז הכלים שלו?

מהי פרסונה?

המושג הלטיני "פרסונה" אומץ על ידי הפסיכולוג קַארְל יּונְג. פרסונה היא מעין מסיכה, שבאמצעותה ניתן לפעול בהתאם לדרישות הסביבה.

כך, אנחנו לומדים להתאים את הפרסונה שלנו בכל סיטואציה (מול בוס, עובדים, בעל, משפחה, חברים, קולגות ועוד). זה הפך להיות כל כך טבעי שלעתים אנחנו שולפים את המסיכה באופן אוטומטי בלי לחשוב על זה מראש.
אבל יש מקומות שבהן מומלץ למנהל ללמוד ולסגל לעצמו את הפרסונה – מסיכה המתאימה מתוך מחשבה ותכנון. לכן, בתוך ארגז הכלים הניהולי  מומלץ לכל מנהל להחזיק שלל מסיכות שיסייעו לו לתפקד במצבים שונים ובשלל המשימות. כמובן, צריך לזכור לשים את המסיכה המתאימה ולהתנהל מאחוריה בחוכמה רבה.
 
לקראת חג הפורים אנחנו שמחים להגיש לכם 4 מסיכות שהן MUST לכל מנהל ולא רק בפורים.  לגזור ולשמור

חליפה ועניבה של מנכ"ל קשוח

כאשר מקבלים החלטות משמעותיות בעסק, מתנהלים מול קהל יעד ממוקד, דואגים לניראות של העסק מול רשויות, בנקים  וגורמים חיצוניים חשובים, וגם בסיטואציות בתוך הארגון – מול עובדים שצריכים שיעמידו אותם במקום, בניהול שיחות לא פשוטות, או אפילו כשצריך להודיע על החלטה. נכנסים לחליפת המנכ"ל, המגוהצת וללא רבב, מיישרים עניבה  (למנהלות יש עניבה דמיונית‍) מישירים מבט רציני אל המראה, ויוצאים לדרך.
 משפט לדוגמה:
"בואו נראה את התמונה הגדולה, ובכן, אין פה מקום לפזיזות, הכל ייבחן בכובד ראש"

כפפות משי של פסיכולוג רגיש

בכל ארגון ישנם קונפליקטים ומצבים הדורשים טיפול רגיש ומבין. בסיטואציות המאתגרות האלו, עלינו הסיר את החליפה של המנהל, ללבוש כפפות של משי, להביט לעובד בעיניים, להכיל, להבין, לדאוג ולנסות לסייע.
 משפט לדוגמה:
"אהה, אהה, בוא נבין למה זה קורה לך… ואיך אני יכול לעזור לך…?"

כובע מרובע של שופט שקול דעת

כאשר רוצים להימנע מלעגל פינות, מבקשים לבחון  את כל הנתונים מחד ומאידך ולהגיע להכרעה הטובה ביותר  במצב הנתון, עלינו לקחת את הכובע המרובע, להיכנס לארשת הפנים הרצינית של שופט חמור סבר ולבחון את המצב. על השופט לשאול את השאלות הנכונות ולחתור לחקר האמת בשיקול דעת ובלי משוא פנים.
 משפט לדוגמה:
"זה באמת מצב מסובך, מצד אחד את אומרת ככה… מצד שני ככה… דרוש כאן שיקול דעת"

פיאה ג'ינג'ית של יזם עם אנרגיה גבוהה

כן!! היא הכי פורימית והכי זורמת, הפיאה שתתן לכם שפע של כוחות מרעננים ויצירתיות למען העובדים כ'קהילה'. בהזדמנויות המתאימות (אבל אל תחכו להן יותר מדי) חובשים את הפיאה הג'ינג'ית ‍ ומתחילים להעביר אנרגיה גבוהה,  לפעול למען גיבוש העובדים, להעניק, לחזק את הקשר האישי ולארגן אירועים מיוחדים לכוווווולם .
 משפט לדוגמה:
״יואו!!! אתם צוות תותחים! יוצאים ליום כיף"
 
אתם מוזמנים להוסיף לארגז הכלים שלכם עוד מסיכות, כל עוד משתמשים בהן במינון, בטיימינג ובדרך הנכונה הן יעילות להפליא.
ולא לשכוח ליהנות מהמסיכות האמיתיות של פורים ולאגור שמחה לכל השנה.
 
🥳 פורים שמח במיוחד! 🥳

הפעם את דואגת לעצמך!!
תוכנית GO-HR לפיתוח מקצועי במשאבי אנוש

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחצי כאן >

הצעד הראשון שלך לקומה הניהולית הבאה שלך מתחיל עכשיו!

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחץ כאן >