?> מחזל״שים - גו אפ GoUP

מחזל״שים

מחזל״שים

אחרי חג ארוך ומלא בחוויות, אנחנו רוצים רגע לפני החזל״ש (חזרה לשגרה) להצטייד בצידה לדרך, שהפעם מותר לתת לה לתפוח ולצמוח.

אז מה אפשר לקחת איתנו לארגז הכלים הניהוליים מהחג שכל מהותו היא "פה-שח"?

חשבתי על כמה נקודות חשובות מאוד שאני ממליצה לכל אחד ואחת לחשוב עליהן וכבר להכניס אותן לצעדים המעשיים של תחילת ׳זמן׳ חדש ותחילת עונה קייצית ולוהטת:

·         לדבר, לדבר, לדבר – הדיבור הוא הכלי הרווח שדרכו אנחנו מתקשרים. ככה מראים לצד השני כי אנחנו רואים אותו. ככה הוא ירגיש קיים. אז כן – לדבר, לחייך, להגיד בוקר טוב ומה נשמע (אבל להתעניין באמת). זה אמנם נושא שאפשר לכתוב עליו טור שלם, אבל מה שחשוב זה תמיד להעדיף לדבר ולפתוח שיח, מאשר לחשוב, לשתוק, ולבנות תילים של השערות…

·         לתת פידבק – חשוב ביותר להתרגל לתת משוב למה שאנחנו רואים סביבנו. עדיף שהמשוב יהיה טרי. אל תשמרו בבטן מילה טובה, או איזו הערה לתיקון, או מילה של תשומת לב. המשוב הזה הוא כל כך משמעותי, כדי לתת לעובדים שלנו מושג לגבי מה אנחנו חושבים עליהם ומה הם יכולים לעשות כדי שנהיה מרוצים והתועלת תהיה לכל הצדדים.

·         לדבר בלי לדבר – כמו שמספרים ביציאת מצרים, בפרטי פרטים, ועושים מסיפור המעשה 'עסק' גדול – על מנת להעביר לדורות הבאים את מה שסיפרו לנו – כך, להבדיל, גם בניהול, לדאוג מול הצוותים שלנו להעביר את הערכים של הארגון שלנו. להעביר את הדברים שחשובים לנו. כאן אפשר לדבר גם בלי מילים, באמצעות מעשים, ׳טקסים׳ (ואוכל…). כשאנחנו מדברים דרך הפעולות שלנו, נצליח להשריש את הדברים אצל העובדים שלנו. איך? לדוגמא: חשיבות עמידה בזמנים – על ידי מתן תמריצים להגעה בזמן או הספקים בהתאם ללו״ז; הצטיינות -באמצעות קביעת יעד של תחרות המבטא את הערך של להיות הטוב ביותר; שירותיות – עם בונוסים לנותן השירות הטוב ביותר, כדי להדגיש את הערכים של אדיבות ושירות… 

·         לקבע את הסטנדרטים שלנו כמנהלים –לכל מנהל יש את המילים שלו. ואת הסטנדרטים לביצוע שלו.  אלו הם הסטנדרטים שאנחנו מעמידים את עצמנו בהם והם הופכים להיות משהו שמחייב את כולם, זו הדוגמה האישית שאנחנו נותנים לעובדים שלנו. למשל, אם הערך שמכוון אותנו הוא מקצועיות, הרצון שלנו לעוף קדימה  – העובדים שלנו ירגישו את זה בכל מילה והתייחסות שלנו, וכמובן כאשר נדרבן גם אותם להשקיע במקצועיות שלהם.

בעצם, הדיבור שלנו זהו הכלי שמעביר את מה שנמצא אצלנו בפנים – כלפי חוץ. הוא המוציא לפועל של המחשבות, הרצונות והערכים שלנו.

דווקא עכשיו, בתחילתה של תקופה חדשה, יחד עם ההתחדשות שבאוויר – יש מקום להעלות על נס את ההתפתחות האישית והמקצועית שלנו בארגון, את תשומת הלב לפרטים הקטנים, שעושים את ההבדל, את הערכים שבאים לידי ביטוי במעשים עקביים, את המשוב שמקדם את העובד שלך לקומה הבאה.

הדוגמה האישית ידועה כדרך הטובה ביותר להעברת מסרים. כי כשעושים את זה ודואגים להתפתח כל הזמן ולא לשקוט על השמרים גם העובדים שלנו ילכו בדרך זו.

שיהיה קיץ מלא בהצלחות ובהתפתחות בכל התחומים!

נשמח לשמוע מה היית רוצה לומר לעובדים שלך, אבל עדיין לא אמרת?

 

שתפו אותנו J

הפעם את דואגת לעצמך!!
תוכנית GO-HR לפיתוח מקצועי במשאבי אנוש

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחצי כאן >

הצעד הראשון שלך לקומה הניהולית הבאה שלך מתחיל עכשיו!

לשיחת ייעוץ והתאמה ללא התחייבות לחץ כאן >